SIKÇA SORULAN SORULAR

Gurvita %100 doğal mı?
Gurvita % 100 doğaldır. Kontrollü ve sürdürülebilir doğal hayvansal ürünler ve taze sebze/baharatlarla yapılır.
Katkı maddesi içeriyor mu?
Kesinlikle hiçbir bir katkı madddesi, koruyucu, renklendirici bulunmamaktadır. Bu nedenle raf ömrü kısadır. Kavanozlar doldurulmadan çok yüksek ısı ile steril edilip el değmeden sıcak dolum yapılır ve ısıları çok hızla + 4 C dereceye indirilerek soğuk odalarda muhafazaya alınır. ancak dolum sonrası bitmiş ürünlere yüksek ısıl işlem uygulanmaz. Bu nedenle ürünler besin değerlerini yitirmez ve son tüketim tarihine kadar tazeliğini korurlar.
Nerede ve kaç gün süreyle saklayabilirim?
Kapağını açmadan son tüketim tarihine kadar gönül rahatlığı ile buzdolabında saklayabilirsiniz. Kapağı açtıktan sonra yine buzdolabında 2 gün içinde tüketilmelidir.
Gurvita ilikli kemik suyunu ısıtmak gerekli mi?
Gurvita’yı ısıtarak içebilir veya yemeklerinize su yerine ilave ederek kullanabilirsiniz. Ayrıca yumuşak içimi ve lezzeti sayesinde soğuk olarak da içebilirsiniz. Bakınız : tarifler sıcak/soğuk içecekler
Rengi niçin daha koyu?
Ürünlerin beslenme değerlerini yükseltmek için yoğun malzeme düşük su konulmaktadır ve uzun süre düşük ısıda piştiğinden dolayı tamamen suya geçen tüm bu değerler suyu koyulaştırmaktadır.
Nasıl ısıtabilirim?
Kavanozundan çıkartıp istediğiniz ölçüde bir kap kullanarak ısıtabilirsiniz.
İlikli kemik suyu olduğu gibi içilebilir mi?
Gurvita olduğu gibi içilebilmesi için hazırlanmıştır. Tüketilmesi için başka hiçbir yardımcı malzemeye ihtiyacı yoktur.
Tuzu var mı?
Evet çok çok az bir miktar tuz ilave edilmiştir.
Ne zaman /ne kadar tüketmek önerilir?
Tüm yemeklere su yerine ilikli kemik suyu ilave etmek yemeklerimize hem lezzet katar hem de beslenme değerlerini arttırır. Bununla birlikte günde bir kupa ( 240 – 250 ml ) ısıtarak veya soğuk içmek ideal tüketim şeklidir.
Bebeklere verilebilir mi?
Doktorunuza danışarak bebeklerinize 6.aydan sonra ilikli kemik suyu doğrudan veya çorbalara katılarak verebilirsiniz.
Cilde nasıl olumlu etkisi var?
Gurvita ürünleri özellikle ilikli kemik suyu ve paça çorbası, içerdiği süper yüksek kolajen sayesinde kırışıklıkların azaltılmasına yardımcı olan, cilt, saç, tırnak sağlığı desteği ve selulit giderici doğal bir kaynaktır.
Kolajen desteği için ne kadar tüketmek gerek?
Yemeklerde kullanılması ve günde 240-250 ml içilerek tüketilmesi önerilmektedir.Kullanım süresi kişinin ihtiyacına göre değişkenlik gösterir.
Protein desteği nasıl sağlanıyor?
Bir yetişkinin günlük Protein ihtiyacı kilosunun 0,8 çarpımı kadar gr dır.Örneğin 55 kilo olan bir yetişkin 55 x 0,8 = 44 gr protein almalıdır. Bir kase Gurvita paça çorbası bunu tamamen karşılar ayrıca 12275 mg kolajen alır.